Výběr EET pokladny pro Vás bude malina

Proč vznikl tento srovnávací web? Jako vše, i toto má svůj příběh. Na počátku tohoto roku mě oslovil můj kamarád Petr, který je vlastníkem penzionu s malou zvířecí farmou, s nápadem, že by rád penzion rozšířil o soukromý pivovar a rodinnou restauraci. Jelikož pracuje v samosprávě a nemá tolik času, požádal mě, zda bych nemohl některé věci řešit za něj.

Začal jsem tedy zjišťovat vše kolem dotačních možností, územních plánů, stavebních povolení, hygienických předpisů, hasičů, finančního úřadu a v neposlední řadě jsem narazil i na povinnost EET. Jelikož se vše postupně posouvá ke zdárnému spuštění celého projektu a úkoly jeden za druhým ubývají, přišlo mi líto hodit do „šuflíku“ s různými povoleními, dokumentacemi a podklady i porovnání EET pokladen.

Jelikož jsem nad výběrem vhodného pokladního systému pro výše uvedený provoz strávil hodiny zjišťováním informací, porovnáváním, účastí na veletrzích a diskutováním, rozhodl jsem se tento materiál dát veřejně k dispozici těm, kteří řeší, nebo budou řešit obdobný problém jako já – jakou pokladnu si pro svůj provoz zvolit? Věřím, že srovnání poslouží i Vám. Za Vaše náměty, podměty, připomínky a doplnění budu rád.

Chystám portál nadále rozvíjet. Krom dalších dodavatelů, které budu zahrnovat do srovnání, také plánuji jednotlivé pokladny testovat, porovnávat jednotlivé vytištěné účtenky a testovat napojení na EET.

S pozdravem Leoš Malina

autor